Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Козичанська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04362289) був реорганізований і увійшов до складу Бишівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Туристичний збір

ПРОЕКТ

 

 

КОЗИЧАНСЬКА СІЛЬСЬКА  РАДА

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

МАКАРІВСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

                                                          

Про встановлення туристичного збору на 2019 рік

Відповідно до пункту 10.2.2 статті 10 та статті 268 Податкового кодексу України, на підставі пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада

ВИРІШИЛА :

1. Затвердити Положення про туристичний збір (додаток 1)

2.Оприлюднити офіційно дане рішення шляхом його публікації в газеті «Макарівські вісті» та на офіційному сайті Козичанської сільської ради.

 

3.Копію даного рішення надати до Макарівського відділу Ірпінської ДПІ

 

4.Визнати таким, що втратив чинність з 01.04.2019 року п.1.5 рішення Козичанської сільської ради  від 11 червня 2018 року №97-20-VІІ

«Про встановлення місцевих податків та зборів на 2019 рік»

 

5.Рішення набирає чинності  з 01.04.2019 року.

 

6.Контроль  за  виконанням  даного  рішення  покласти на планово-бюджетну комісію з питань соціально-економічного розвитку села.

 

Сільський голова                                                                М.С. Приходько  

 

с. Козичанка

«__» _____________ 2019 року

№__-25-VІІ

 

 

 

 

Додаток 1

ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір

1. Загальні положення Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету і який впроваджується на підставі пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» та відповідно до пункту 10.2.2 статті 10 та статті 268 Податкового кодексу України.

2. Платники збору

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію   Козичанської сільської ради, на якій діє рішення про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього положення.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

 а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, на території Козичанської сільської ради, ;

б) особи, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання(ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

 ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я ;

 е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

 ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого рівня споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1. Податкового кодексу, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом «б» підпункту 5.1 пункту 5 цього положення, що належить їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

3. Ставки збору .

Ставка встановлюється за рішенням Козичанської сільської ради за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього положення, у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

4. База справляння збору

 4.1. Базою справляння є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 5.1 пункту 5 цього положення.

5. Податкові агенти та місця проживання

5.1.Згідно із рішенням сільської ради справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі): а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку,туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади; б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2.Згідно із рішенням сільської ради справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами: а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 7.2 пункту 7 цього положення , фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 5.1 цього положення; б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) визначених підпунктом «б» підпункту 5.1 пункту 5 цього положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму; в)юридичними особами, які уповноважуються сільською радою, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою. Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради.

6. Особливості справляння збору

6.1.Платники збору сплачують суму збору авансовими внесками перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням сільської ради. За один і той самий період перебування платника збору на території сільської ради, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплачено таким платником збору, не допускається.

6.2.Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання(ночівлі), що належить такій особі на праві власності або на праві користування, включно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу та рішення сільської ради.

6.3.У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний, території сільської ради, та якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом порядку.

7. Порядок сплати збору

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначені для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, на підставі рішення сільської ради

 7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

Секретар сільської ради                                             О.О. Боярінова

 

 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *